LV | EN
Rīgas medicīnas koledža

LU RMK

 

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža (LU RMK) ir valsts akreditēta profesionālās augstākās izglītības iestāde. Koledžā pēc vidējās izglītības iegūšanas iespējams iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas 2012. gada datiem par studiju kvalitāti, LU RMK ieņem augsto 4. vietu, starp studiju programmām, ko piedāvā 58. augstskolas un koledžas visā Latvijā.

Koledža tika dibināta 1980. gadā kā Rīgas 5. medicīnas skola. Savu pašreizējo nosaukumu - Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža - ieguva 2004. gada 1. jūlijā. Kopš tā laika augstskolā notiek studiju procesa modernizācija, nodrošinot Eiropas Savienības prasībām atbilstošu augstāko profesionālo izglītību. No 2004. - 2009. gadam LU RMK vadīja direktore Jana Savdona, no 2010. gada koledžas direktores amatā ir Astra Bukulīte.

Koledžas studiju programmas ir Māszinības un Ārsniecība, kas sagatavo profesionālajai kvalifikācijai atbilstošu speciālistu – Māsa, Internās aprūpes māsa, Bērnu aprūpes māsa, Anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsa, Ķirurģiskās aprūpes māsa, Ambulatorās aprūpes māsa, kā arī Ārsta palīgus. Koledžas atrašanās lielākajā Latvijas slimnīcu kompleksā – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, nodrošina studiju un prakses iespējas, kā arī ciešu saikni ar potenciālo darba devēju.

LU RMK infrastruktūras modernizēšanas projekts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu noslēdzies pavisam nesen – 2012. gada nogalē. Tagad Rīgas medicīnas koledža var lepoties ar estētisku studiju vidi, kurā mācīties studentiem ir daudz ērtāk. Funkcionālajā ēkā var iebraukt gan ar raktiņkrēslu, gan bērnu ratiņiem. Arī auditorijas, virtuve, bibliotēka un labierīcības ir pielāgotas, domājot par to, lai studentiem ar kustību traucējumiem mācīties būtu ērtāk. Turklāt rūpēs par mazuļiem izbūvēta bērnu istaba, kurā studenti savus bērnus var atstāt pieskatīšanai pat uz vairākām stundām.

Bagāta tehnoloģisko iekārtu bāze dod iespēju studentiem mācīties slimnīcas videi pietuvinātos apstākļos. Koledžā studenti apgūst iemaņas uz aprūpes lellēm un manekeniem, izspēlējot dažādas situācijas, kurās izmanto brūču apstrādes imtatoru, dzemdību stimulatoru, eneterālās barošanas sūkni, defibrilatoru, spirometru, infuzomatu, perfuzoru u.c. ierīces.

Ik gadu LU RMK studē aizien vairāk studentu, novērtējot koledžas sniegtās iespējas darba tirgū.

STUDĒJOŠO SKAITS:

2008. gadā – 360 studenti
2009. gadā – 414 studenti
2010. gadā – 465 studenti
2011. gadā – 476 studenti
2012. gadā – 634 studenti
2013. gadā – 778 studenti
2014. gadā – 692 studenti


KOLEDŽAS STUDIJU PROGRAMMAS:

"Māszinības" (kvalifikācija - māsa)
"Ārstniecība" (kvalifikācija - ārsta palīgs)

 

 

Pievērs uzmanību

Pievērs uzmanību

Atvērto durvju diena pulcē interesentus

LU RMK studentes intensīvajos kursos Dānijā

LU RMK komanda nokomplektēta dalībai 6. Starpkoledžu boulinga turnīrā

Atvērto durvju dienas LU Rīgas Medicīnas koledžā

LU RMK ciemojās skolēni no Lietuvas un Igaunijas skolām

LU RMK logotips

RMK logotipi (zip)

RMK logo vadlīnijas

Administrācijas panelis

Pieslēgties