LV | EN
Rīgas medicīnas koledža

Aicinām uz Latvijas Universitātes 74. zinātnisko konferenci

system/application/uploads/file/LU zinātniskā konference/Info_par_konferenci (1).jpg

Š.g. 11. februārī, plkst. 9.45 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā norisināsies Latvijas Universitātes 74. zinātniskā konference "Veselības aprūpes pētījumi LU koledžās". Savukārt, plkst. 15.00 paredzēta ekskursija pa Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru.

Uz konferenci laipni aicināti visi interesenti!

Konferences programmu skatiet šeit

03.02.2016.

Pieteikšanās stipendijām

Pieteikumus stipendijai var iesniegt laika posmā no 2016. gada 01. februāra līdz 05. februārim, 211. un 212. kab. no plkst. 10.00 - 16.00

01.02.2016.

Karjeras diena Tukumā

Š.g. 26. janvārī LU Rīgas Medicīnas koledžas studenti devās uz Tukuma 2. vidusskolu, lai piedalītos karjeras dienās "Nāc un uzzini". Skolēniem tika stāstīts par koledžas studiju programmām, prakses iespējām un citiem ieguvumiem studējot koledžā. Pasākuma mērķis bija informēt skolēnus par izglītības un profesijas apguves iespējām pēc 9. un 12. klases beigšanas. Mērķauditorija: Tukuma, Engures, Jaunpils novadu skolu 8.-9. ,10. - 12. klašu skolēni.

Paldies LU Rīgas Medicīnas koledžas studentēm Santai un Alīnai par aktīvu dalību karjeras dienās Tukumā!

system/application/uploads/file/Karjeras dienas Tukumā/rsz_dsc_0390.jpg

28.01.2016.

Starptautiskā kampaņa SmearForSmear par dzemdes kakla vēzi

Student, Onkoloģisko pacientu biedrība "Dzīvības koks" Tevi aicina iesaistīties starptautiskā kampaņā "SmearForSmear" par dzemdes kakla vēzi.

Janvāris visā pasaulē ir pasludināts par dzemdes kakla vēža modrības mēnesi, kad sievietes jo īpaši tiek aicinātas pārbaudīt veselību, veicot dzemdes kakla vēža izmeklējumus. Lai palielinātu Latvijas sieviešu atsaucību izmantot valsts apmaksāto dzemdes kakla vēža skrīningu, biedrība "Dzīvības koks" iesaistījusies starptautiskā kampaņā "SmearForSmear". Tās ietvaros no 24. janvāra līdz 30. janvārim sievietes tiek aicinātas publicēt sociālajos tīklos fotogrāfiju ar mirkļbirku #SmearForSmear, kurā viņa redzama ar mazliet izsmērētu lūpu krāsu.

system/application/uploads/file/Dzivības koks/smear.jpg

27.01.2016.

Studiju līgumu slēgšana studiju programmā Masāža un hidroterapija

Reflektanti tiek aicināti parakstīt līgumus studijām darba dienās no 26. - 28. janvārim, Hipokrāta ielā 1, 212. kabinetā, no plkst. 10.00 - 16.00 (12.30-13.00 pusdienu pārtraukums).

27.01.2016.

Ēnu diena LU Rīgas Medicīnas koledžā

Ēnotāj! Piesakies un Ēnu dienu pavadi LU Rīgas Medicīnas koledžā!

Šī gada 10. februārī Tev būs tā iespēja iepazīt masiera profesiju, ielūkoties studiju procesā LU Rīgas Medicīnas koledžā un piedalīties anatomijas lekcijā. Pēc tam varēsi gūt priekšstatu par masiera profesiju, piedaloties praktiskajā nodarbībā un apgūstot masāžas pamatus.

Tiekamies!

system/application/uploads/file/Enu diena/enu_diena_vizualis_web_jauns.jpg

22.01.2016.

Gada docētājs medicīnā 2015

Medicīnas student!

Pasaki paldies pasniedzējam, kurš, Tavuprāt, dara lielisku darbu medicīnas izglītības jomā, izvirzot kandidātu "Gada docētājs medicīnā 2015" balvas iegūšanai.

LaMSA (Latvijas Medicīnas Studentu Asociācija) piedāvā medicīnas studentiem aizpidīt aptauju, norādot labāko pasniedzēju un pastāstot, kāpēc tieši viņš/a ir Tavs/a gada pasniedzējs. Aptauju vari aizpildīt līdz šī gada 26. janvārim plkst. 23.59 šeit

Apbalvošana notiks "Gada balvas medicīnā" ceremonijas ietvaros, ko rīko Latvijas Ārstu biedrība.

22.01.2016.

Sirsnīgi sveicam!

system/application/uploads/image/apsv_rr_sam(1).png

21.01.2016.

Gaišus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu Jauno 2016. gadu!

system/application/uploads/file/Ziemassvētku apsveikums/apsveikums mājaslapai.JPG

21.12.2015.

Izdota mūsu docentes Dr. G. Biksones grāmata Solis pa solim pacientu konsultēšanā par zāļu lietošanu un pacientu izglītošanu

Š.g. 10. decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā norisinājās jaunas grāmatas atvēršanas svētki. LU Rigas Medicīnas koledžas docentes Dr. Gaļinas Biksones un farmaceita Ata Behmaņa grāmata "Solis pa solim pacienu konsultēšanā. Rekomendācijas pareizai zāļu lietošanai un pacienta izglītošanai", kura jau pieredzējusi divus izdevumus (2011., 2013.), šī gada decembrī nācis klajā jau trešais izdevums.

Mūsu koledžas docente Gaļina Biksone ir sertificēta ārste interniste, LU Rīgas Medicīnas koledžas docente, farmaceitu profesionālās tālākizglītības programmas vadītāja.

Atis Behmanis ir farmaceits, Aptieku apvienības "Mana Aptieka" farmaceitiskās aprūpes projekta vadītājs, grāmatas "Solis pa solim pacientu konsultēšanā" līdzautors.

Jaunākajā izdevumā ir iekļautas jau iepriekšējā izdevumā esošās tēmas, aktualizēta tajās iekļautā informācija, kā arī izdevums ir papildināts ar divām jaunām nodaļām "Zāles metabolisko un endokrīno traucējumu novēršanai" un "Centrālo nervu sistēmu ietekmējošie līdzekļi".

Katra aprakstītā zāļu grupa ietver sekojošas daļas:

• iedarbība un indikācijas;
  • blaknes un mijiedarbība;
  • zāļu lietošana un ievadīšana;
  • fakti, kas jāņem vērā, sniedzot konsultāciju un atbilstošas aprūpes problēmas;
  • lietošana grūtniecības un zīdīšanas laikā;
  • rekomendācijas pacientu izglītošanai;
  • grupai piederošo preparātu saraksts.
Grāmata kā izziņas materiāls ir domāta farmācijas nozarē strādājošajiem speciālistiem, ārstiem, ārstiem - rezidentiem, ārstu palīgiem, vecmātēm, praktizējošām māsām un medicīnas studentiem. Grāmata ir pieejama koledžas bibliotēkā.
Grāmatas autore Gaļina Biksone saņēma Latvijas Universitātes rektora Prof. Indriķa Muižnieka parakstītu atzinības rakstu par personīgo ieguldījumu mācību grāmatu klīniskajā farmakoloģijā izveidē un izdošanā.

system/application/uploads/file/G_ Biksones grāmata/rsz_mana_aptieka_solis_pa_solim_003.jpg
system/application/uploads/file/G_ Biksones grāmata/rsz_mana_aptieka_solis_pa_solim_037.jpg
16.12.2015.
Pievērs uzmanību